Notice: Undefined offset: 110 in /home/grafiqa/public_html/adwokatgromada.pl/gromada_CMS6/templates/default/page.php on line 31

Odszkodowanie za hałas z lotniska – czas do 30 marca 2018 r.

W 2016 r. Sejmik Województwa Pomorskiego ustanowił wokół lotniska im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie obszar ograniczonego użytkowania związany z uciążliwością sąsiedztwa lotnika. Obszar ten obejmuje część Gdańska (m.in. dzielnicę Morena), część gminy Przodkowo i Żukowo.

Utworzenie obszaru ograniczonego użytkowania otwiera właścicielom nieruchomości położonych w tym obszarze drogę do domagania się od lotniska odszkodowania na pokrycie kosztów stworzenia odpowiedniego klimatu akustycznego w mieszkaniu/domu (chodzi o wymianę okien i drzwi na bardziej dźwiękoszczelne ewentualnie inne modyfikacje pozwalające na wygłuszenie budynku) oraz odszkodowania za spadek wartości nieruchomości (który może wynieść od kliku do kilkunastu procent, w zależności od poziomu hałasu). 

Aby móc się w ogóle domagać odszkodowania niezbędne jest zgłoszenie roszczenia w ciągu dwóch lat od ustanowienia strefy ograniczonego użytkowania, w przypadku Gdańska i okolic – do 30 marca 2018 r. Czasu zostało więc niewiele, a warto skorzystać, gdyż prawdopodobieństwo uzyskania odszkodowania od lotniska jest bardzo wysokie.

Zapraszam na konsultacje w celu ustalenia, czy mogą się Państwo domagać odszkodowania oraz jak najlepiej poprowadzić sprawę.

Kontakt
Powrót do góry