Poradnik

 • Jak zaskarżyć uchwałę wspólnoty mieszkaniowej?

  Większość osób w Polsce mieszka w mieszkaniach stanowiących odrębne nieruchomości. Jako właściciele mieszkań jesteśmy też współwłaścicielami (lub współużytkownikami wieczystymi) tzw. nieruchomości wspólnej - to znaczy gruntu, na którym położony jest nasz budynek oraz części budynku przeznaczone do użytku wszystkich (np. klatka schodowa).

  Losy nieruchomości wspólnej mogą w znaczący sposób wpływać na wartość naszego mieszkania. Zadbana klatka schodowa czy elewacja lepiej się prezentuje w oczach potencjalnych nabywców lokalu. Podobnie sposób zagospodarowania przestrzeni wokół budynku może być atutem lub przeszkodą w zawarciu korzystnej transakcji sprzedaży. Widok na zieleń poprawi naszą sytuację, a hałaśliwe boisko pogorszy....

 • Jak stworzyć regulamin strony internetowej?

  Przyglądając się uważnie stronom internetowym różnym firm, możemy znaleźć linki do różnych „regulaminów” i „polityk”. Zgodnie z obowiązującym prawem dokumenty takie powinna posiadać właściwie każda strona internetowa.

  Związane jest to z bardzo szeroką definicją „świadczenia usług droga elektroniczną” zawartą w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. oświadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgodnie ustawą nawet odpowiedź na maila zawierającego zapytanie o produkt albo wspieranie klienta za pośrednictwem czata w problemach z użytkowaniem zakupionego sprzętu stanowi świadczenie usług drogą elektroniczną. A w takim wypadku na stronie internetowej firmy powinien znaleźć się odpowiedni regulamin...

 • Tydzień darmowych porad na blogu- filmik na YouTube a prawa autorskie

  Kolejna odsłona darmowych porad na blogu - jeden z naszych Czytelników zapytał o możliwość naruszenia praw autorskich poprzez wrzucenie filmiku na YouTube. Prześledźmy jego historię.

Kontakt
Powrót do góry